Estonian callendar of events. Create Yours account - add events, make Yours oun callendar, adds events to watch list, make notes, check registration dates and help Your bussiness to grow. Follow our Facebook accounts and get life information.
For orgasits putting event to callendar - total free.

This fair requires login to see full description.


Login Subscribe

Lindora Laat 2020

Lindora põik, Lindora, 65246 Võru maakond, Estija, Lindora

28.10.2020

08:00 - 23:00


Lisaks Rahvusvahelisele Maarahva Laadale toimub igal aastal Vastseliina valla territooriumil veel teinegi laat, Lindora laat. Lindora on kolme valla traditsioonide ja oskuste ühinemiskoht.
Lindora küla on olnud ümbruskonnas laatade poolest kuulus juba pikka aega, sest esimene laat peeti siin juba 1920. aastate alguses. See ei toimunud küll Lindoras vaid Lepassaares, mis jääb 4 km kõrvale. Maapind oli seal madal ja porine ning seetõttu otsiti sobivamat paika. Laadapidamise kohaks sai kuiv ja liivane männik, mis asub Vastseliina, Obinitsa ja Lepassaare külla viivate teede ristumiskohal .
Laat hakkas toimuma iga aasta 28. oktoobril. Algselt kaubeldi ainult koduloomadega. Hiljem hakati kaubitsema veel tööstuskaupadega, omavalmistatud esemetega, käsitööga ja aiasaadustega. Ei puudunud ka koduõlu. Kauplemine toimus varavalgest hilisõhtuni. Sellele järgnenud päeval käisid poisikesed laadaplatsi üle vaatamas, mille käigus leiti peenraha, tühje pudeleid ja muudki huvitavat.
80-ndate keskpaiku tekkis kartus, et põline laadatraditsioon hakkab välja surema, kuid 90-ndatel on laat jällegi uue hoo sisse saanud.
See laat on omamoodi nagu kodukandi kokkutulek. Tulevad kohalikud inimesed ja need, keda elu siit kaugemale kandnud on. Ja kes kord juba käinud on, see tuleb järgmisel aastal jälle.

Fair photos from last year

Lindora Laat 2019 (2019)

Trader Information

Täpsem info ; Vaata siia !!!

Company Information:

15.1 Company Fairsearcher Admin

Contact Person:

Name Vastseliina Piiskopilinnus
Phone 372 50 96 301
Email [email protected]