Lithuanian callendar of events. Create Yours account - add events, make Yours oun callendar, adds events to watch list, make notes, check registration dates and help Your bussiness to grow. Follow our Facebook accounts and get life information.
For orgasits putting event to callendar - total free.

Kartenos Festivalis"Kuršių Genties Vartus Pravėrus"

Kartenos piliakalnis, 2222, Lithuania, 2222

02.08.2019 - 03.08.2019

10:00 - 00:00


Renginio aprašymas:Kartenos piliakalnis rugpjūčio 2–3 dienomis vilios sugrįžti į tolimą Žemaitijos krašto praeitį – šiemet savo ketvirtąją vasarą pasitinkantis ir į dviejų dienų renginį išaugęs festivalis žiūrovus perkels į XV amžiaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) Žemaičių seniūniją, kurioje visų lauks viduramžių miestelis.

Miestelyje įsikurs ne tik amatų ir kūrybinės dirbtuvės, bet ir dviejų dalių karo stovykla: vienoje telksis LDK kariuomenė, kitoje stovyklos dalyje susiburs Vokiečių ordino riteriai su svečiais iš Vakarų Europos. Abiejose stovyklose kunkuliuos besiruošiančių kovai karių šurmulys ir žvangės ginklai.

Viena iš patraukliausių festivalio atrakcijų – veiksmo filmus primenančios riterių kautynės. Jų metu bus pristatyta Lietuvos ir Vokiečių ordino šarvuotė bei ginkluotė, kovos būdai. Žiūrovai susipažins su skirtingų LDK regionų – žemaičių, lietuvių ir rusėnų – ginklų ypatybėmis, visomis iki šiol atkurtos LDK kariuomenės rūšimis, karių asmenine ginkluote: nuo šauktinio pėstininko iki didžiojo kunigaikščio.

Pirmą kartą Žemaitijos regione Kartenos festivalio žiūrovams bus pristatyti unikalūs Žemaitijos ir didžiojo Lietuvos kunigaikščio Kęstučio bei jo sūnaus Vytauto Didžiojo šarvuotės komplektai, atkurti pagal 1379 metų oficialius jų antspaudus.

Festivalio koncertinė programa bus pritaikyta įvairaus amžiaus ir skonio klausytojui: rugpjūčio 2 d. Kartenos piliakalnį sudrebins Saulius Prūsaitis, o rugpjūčio 3 d. koncertuos balsingi folkloro kolektyvai iš visos Žemaitijos bei Saulius Petreikis su grupe.

Festivalio kulminacija – išskirtinė ir niekur kitur pasaulyje neregėta šviesos instaliacija ant Kartenos piliakalnio, kuri nukels į tolimosios kuršių genties ir žemaičių praeities klodus bei primins baltiškąsias žemaičių šaknis.

Festivalis yra nemokamas ir atviras visiems.

Trader Information

Į festivalio mugę registruotis gali registruotis kulinarinio paveldo maisto produktai( Mėsa, duona, sūriai, konditerija,arbatos, chalva, džiovinti vaisiai)

Negali dalyvauti (Karštos spurgos, kepta duona, bulvytės, kava, vafliukai,gaminamas maistas, alus, gira)

Tautodailininkai, amatininkai laukiami.:))

UAB Sibeka, mugiucentras.lt atlieka tarpininko vaidmenį surenkant mugę, bei sužymi vietas, sustato mugininkus.


Registration Dates

04.07.2019 - 22.07.2019

Company Information:

15.1 Company UAB Sibeka
Address Svajonės g. 33-204, Klaipėda
Phone +37064170933
Company Website www.mugiucentras.lt

Contact Person:

Name mugiucentras
Phone +37064170933
Email [email protected]