Lithuanian callendar of events. Create Yours account - add events, make Yours oun callendar, adds events to watch list, make notes, check registration dates and help Your bussiness to grow. Follow our Facebook accounts and get life information.
For orgasits putting event to callendar - total free.

Festivalis "Purpurinis Vakaras"

Anykščiai, Lietuva, Anykščiai

15.08.2019 - 18.08.2019

08:00 - 23:00


Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ yra rengiamas Anykščiuose nuo 2008 metų. Sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo ir pelnęs nemažai simpatijų festivalis natūraliai įsiliejo į Anykščių rajono kultūrinių renginių mozaiką. Šis festivalis ne tik reprezentuoja iškiliausius Lietuvos dainuojamosios poezijos atlikėjus, suteikia galimybę pasirodyti jauniems bardams, bet ir pristato Anykščių kraštą kaip patrauklų, unikalų, poezijos ir kūrybos lopšį. Šio renginio dėka Anykščiai kiekvieną vasarą tampa traukos centru, vienijančiu žinomus bardus ir jų kūrybos gerbėjus.

Festivalio rengėjų iniciatyva „Purpurinis vakaras“ nuo 2009 m. pristato jaunus kūrėjus, skirdamas jų koncertui pirmąją festivalio dieną. Jaunieji bardai, dar tik žengiantys pirmus žingsnius scenoje, turi galimybę viešai pristatyti savo kūrybą, pabendrauti su populiariaisiais bardais, poetais, regiono šviesuoliais. Taip pat jau tapo tradicija, kad kiekvienas jaunosios kartos atlikėjas festivalio koncertui paruošia ir atlieka vieną Vytauto Kernagio dainą, tuo prisidedant prie vienos iš pagrindinių festivalio idėjų įgyvendinimo, t.y. Vytauto Kernagio kūrybos ir muzikinio palikimo išsaugojimo ir sklaidos. Ir toliau bus siekiama, kad V. Kernagio dainos skambėtų jaunųjų atlikėjų lūpomis.

Nuo 2017 metų jaunieji respublikinių konkursų laureatai pasirodys pirmąją festivalio dieną (ketvirtadienį) rengiamame atskirame koncerte prie Anykščių L. ir St. Didžiulių viešosios bibliotekos. Scenoje kartu pasirodo svečiai iš užsienio bei žinomas Lietuvos bardas.

Nuo 2010 m. festivalio pagrindiniame koncerte kasmet dalyvauja vienas bardas iš užsienio, kuris pristato žiūrovams savo šalies dainuojamosios poezijos tradicijas.

Per dvi festivalio dienas didžiuosiuose koncertuose Dainuvos slėnyje bardų muzikos gerbėjai vienoje scenoje gali išvysti ir pasimėgauti tiek ir žanro klasikų, tokių kaip Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Kostas Smoriginas Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis, Vladas Bagdonas, Saulius ir Jokūbas Bareikiai, Andrius Kulikauskas, tiek ir ypatingai jaunimo mėgstamų grupių „Stipriai kitaip“, „Baltos varnos“, „Liūdni slibinai“, Manto Zemlecko ir Kamilės Gudmonaitės, Mindaugo Ancevičiaus, Ievos Narkutės, Eglės Sirvydytės, Žilvino Ališausko, Artūro Dubakos ir kitų kūryba. Nuo 2017 metų didysis pirmosios dienos koncertas Dainuvos slėnyje bus skiriamas grupių pasirodymams (pasirodymai iki 1 valandos).

Žiūrovų gausa, visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimas leidžia manyti, kad festivalis įsitvirtino Anykščiuose ir tapo šio regiono vizitine kortele. O spektakliai, parodos, poezijos skaitymai, susitikimai su regiono šviesuoliais ir menininkais, taip pat ir gausi koncertinė programa praturtina festivalį ir leidžia žiūrovams rinktis renginius pagal savo skonį. Trys festivalio dienos literatūriškiausiame Lietuvos krašte kasmet tampa atvira vieta bardų, menininkų muzikiniams ir poetiniams dialogams.

Fair photos from last year

Festivalis "Purpurinis Vakaras" (2018)

Trader Information

Vitalijus Černel

(Bendri bei prekybos klausimai)

M. +370 685 84 897
E. [email protected]

Company Information:

Phone +370 672 23 266
Company Website purpurinisvakaras.lt

Contact Person:

Name Vitalijus Černel
Phone +370 685 84 897
Email [email protected]